Coraz bardziej popularne stają się pojedynki matematyczne pomiędzy szkołami. W chwili obecnej trwają półfinały Dolnośląskie, w których rywalizuje między innymi zespół Szkół Tęcza. Ich zespół ma bardzo duża szansę na awans do kolejnego etapu rywalizacji.

Czytaj więcej...

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego imienia Braci Śniadeckich w Zgorzelcu mieli okazję zapoznać się z interesującą wystawą oraz wykładem na temat życia i działań generała Kuklińskiego. Wydarzenie wzbudziło wiele emocji, a uczniowie bardzo chętnie nawiązali dyskusję na ten temat

Czytaj więcej...

9 lutego odbył się pierwszy wykład, z czteroletniego cyklu zatytułowanego "Akademia Niepodległości". W jego trakcie uczniowie, oraz widzowie telewizji TVT mieli okazję zapoznać się z dwoma interesującymi tematami, które przedstawione zostały przez wykładowców z IPNu.

Czytaj więcej...

W tegorocznym budżecie Gminy Sulików wydzielona została spora ilość pieniędzy na modernizacje nawierzchni dróg. Jak się okazuje gmina postanowiła zająć się wszystkimi, dotychczas łatanymi na bieżąco, odcinkami, które były kosztowne w utrzymaniu.

Czytaj więcej...

Już pod koniec przyszłego tygodnia odbędzie się pierwsza uroczystość, która ma związek z upamiętnieniem setnej rocznicy święta niepodległości. W związku z tym w jednej ze zgorzeleckich szkół odbyło się spotkanie, które miało na celu ustalenie szczegółowego planu tego wydarzenia

Czytaj więcej...

Strona 1 z 32

Początek strony