Bolesławiec

Powiat bolesławiecki od 2016 roku prowadzi na terenie powiatu cztery punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w Bolesławcu, Nowogrodźcu, Warcie Bolesławieckiej i Osiecznicy. Z pomocy prawnej mogą skorzystać między innymi posiadacze karty dużej rodziny, kobiety w ciąży, kombatanci i weterani.

Czytaj więcej...

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Bolesławcu prowadzi prace budowlane przy modernizacji budynku mieszkalnego na ul. Żwirki i Wigury, tzw. „samotniaka”, który przed laty pełnił rolę hotelu robotniczego.

Czytaj więcej...

W Dziale Historii Miasta przy ul. Kutuzowa prezentowana jest ekspozycja czasowa „70-lecie działalności harcerskiej w Bolesławcu”. Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Ceramiki we współpracy z Hufcem ZHP Bolesławiec.

Czytaj więcej...

Od wakacji w bolesławieckim Muzeum Ceramiki prowadzono prace konserwatorskie w ramach projektu „Pokazać zapomniane pomniki historii”. Dzięki tej inicjatywie rzeźby z muzealnego lapidarium odzyskały dawny blask.

Czytaj więcej...

Prawie 1200 uczniów z pięciu szkół zawodowych z terenu powiatu bolesławieckiego uczestniczy w programie „Edukacja kluczem do kariery”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 15

Początek strony