W Bolesławcu trwają intensywne prace przy aranżacji i zagospodarowaniu terenu nad Bobrem. W okolicy bolesławieckiego wiaduktu powstaje pumptrack, skatepark i ścianka wspinaczkowa. Inwestycja pochłonie prawie 6 milionów złotych.

Czytaj więcej...

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o nielegalne posiadanie i handel tytoniem oraz papierosami bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2,5 kg tytoniu oraz 29 paczek papierosów.

Czytaj więcej...

Rodzina repatriantów ze Wschodu zamieszka w Bolesławcu. Projekt uchwały w tej sprawie, przygotowany przez władze miasta, poparli bolesławieccy radni. Rodzina, która przyjedzie do miasta ceramiki otrzyma na wynajem mieszkanie z dwuletnim zwolnieniem z czynszu, a miasto udzieli jej pomocy m.in. w znalezieniu pracy.

Czytaj więcej...

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, doceniła Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu za wyjątkowe zaangażowanie w 2017 roku w rozwój kompetencji i kwalifikacji osób pracujących poprzez wykorzystanie Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Czytaj więcej...

Od 16. lutego w bolesławieckim Muzeum Ceramiki można obejrzeć ciekawą wystawę prac świętej pamięci Bronisława Wolanina i Edwarda Roguszczaka. Na ekspozycji można zobaczyć około 80 prac obu artystów.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 23

Początek strony