Kategoria: Bolesławiec

W Bolesławcu trwają intensywne prace przy aranżacji i zagospodarowaniu terenu nad Bobrem. W okolicy bolesławieckiego wiaduktu powstaje pumptrack, skatepark i ścianka wspinaczkowa. Inwestycja pochłonie prawie 6 milionów złotych.

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, doceniła Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu za wyjątkowe zaangażowanie w 2017 roku w rozwój kompetencji i kwalifikacji osób pracujących poprzez wykorzystanie Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Coraz bardziej popularne stają się pojedynki matematyczne pomiędzy szkołami. W chwili obecnej trwają półfinały Dolnośląskie, w których rywalizuje między innymi zespół Szkół Tęcza. Ich zespół ma bardzo duża szansę na awans do kolejnego etapu rywalizacji.

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o nielegalne posiadanie i handel tytoniem oraz papierosami bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2,5 kg tytoniu oraz 29 paczek papierosów.

Zielono-biało-czerwoni przegrali z Legią w Warszawie 1:4, a wszystkie gole padły w pierwszej połowie. Hat-tricka w 10 minut skompletował Fin Kasper Hamalainen.