Kategoria: Bolesławiec

Zgodnie z polityką rządu w Polsce do łask wracają szkoły zawodowe. Bolesławieckie placówki nie stoją w miejscu i starają się sprostać oczekiwaniom lokalnego rynku pracy. Zespół Szkół Budowlanych nawiązał współpracę z dużą firmą z branży budowlanej. Skorzystać na tym mają przede wszystkim uczniowie.

Czytaj więcej...

Kategoria: News

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest najważniejszym świętem w Kościele katolickim. Wielkanoc to przede wszystkim czas radości oraz spotkań w gronie rodzinnym. To także dania, których nie może zabraknąć na świątecznym stole.

Czytaj więcej...

Kategoria: Zgorzelec

Kolejny cykl Filmoteki Szkolnej zbliża się ku końcowi. Kolejna edycja, która odbywa się w zgorzeleckim Kinie PozaNova po raz kolejny przyciągnęła mnóstwo uczestników, którzy niezmiennie chwalą całą inicjatywę. W tym roku Nowe Horyzonty postawiły głównie na filmy naszej rodzimej kinematografii.

Czytaj więcej...

Kategoria: Bolesławiec

Symbolem świąt Wielkanocnych są przede wszystkim jajka – magiczny symbol życia, z którym wiąże się wiele wielkanocnych obrzędów. Zwyczaj malowania jaj narodził się w starożytnej Persji, do Polski przywędrował w średniowieczu.

Czytaj więcej...

Kategoria: Pieńsk

Ochotnicza Straż Pożarna w Dłużynie Dolnej po reaktywacji w 2012 roku rozpoczęła mozolne działania aby zdobyć odpowiedni sprzęt . Po kilku latach starań, otrzymaniu samochodu bojowego oraz niezbędnego wyposażenia, druhowie strażacy mają jedno marzenie - posiadać własną remizę strażacką. Ówczesny budynek nie nadawał się do użytku, a obecnie cały sprzęt oraz pojazd trzymany jest w stodole. Zapraszamy na reportaż

Czytaj więcej...

Kategoria: Bolesławiec

Obelisk, który powstał w 1966 roku, czekają liczne prace rekonstrukcyjne i renowacyjne. Ma się tym zająć znany bolesławiecki artysta-ceramik Mateusz Grobelny.

Czytaj więcej...

Początek strony