Zgodnie z polityką rządu w Polsce do łask wracają szkoły zawodowe. Bolesławieckie placówki nie stoją w miejscu i starają się sprostać oczekiwaniom lokalnego rynku pracy. Zespół Szkół Budowlanych nawiązał współpracę z dużą firmą z branży budowlanej. Skorzystać na tym mają przede wszystkim uczniowie.

Czytaj więcej...

Symbolem świąt Wielkanocnych są przede wszystkim jajka – magiczny symbol życia, z którym wiąże się wiele wielkanocnych obrzędów. Zwyczaj malowania jaj narodził się w starożytnej Persji, do Polski przywędrował w średniowieczu.

Czytaj więcej...

W bolesławieckim urzędzie miasta podpisano umowę na dofinansowanie projektu „Wykonanie infrastruktury niezbędnej do zapewnienia kompleksowej gospodarki odpadami komunalnymi w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Trzebieniu”. Wartość dofinansowania wyniesie prawie 4 mln zł.

Czytaj więcej...

Obelisk, który powstał w 1966 roku, czekają liczne prace rekonstrukcyjne i renowacyjne. Ma się tym zająć znany bolesławiecki artysta-ceramik Mateusz Grobelny.

Czytaj więcej...

Projekt „Edukacja kluczem do kariery” realizowany przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu nabiera rozpędu. Program wart kilka milionów złotych wchodzi w drugi etap realizacji.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 28

Początek strony